برگزاری کمسیون اشتغال در بخش کشاورزی و زیر بخشهای آن
۱۳۹۶/۰۴/۲۵

برگزاری کمسیون اشتغال در بخش کشاورزی و زیر بخشهای آن

کمسیون تخصصی اشتغال در بخش کشاورزی و زیر بخشهای آن با حضور اعضای آن برگزار گردید.

معاون امور برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان در ان نشست با اشاره به تبصره 18 قانون بودجه گفت:تمام تلاشمان این است که برای مردمی شدن اقتصاد و حداکثر سازی مشارکت اقتصادی دانش آموختگان کشاورزی ،جوانان و زنان با اولویت مناطق محروم و مرزی و روستایی ایجاد اشتغال نماییم.
محمد رضا اورانی افزود: از جمله برنامه های سازمان در این راستا اهتمام در سرمایه گذاری بخش خصوصی و تعاونیها در شهرستانها،اطلاع رسانی و شفاف سازی مشوق های مالی و استفاده از ظرفیت تسهیلگری میباشد.
وی به تشکیل تعاونیها در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در کشور قرار است 1947 تعاونی تشکیل گردد که سهم خراسان رضوی 136 تعاونی میباشد.
در ادامه این نشست خانم طهماسبی نماینده دفتر امور بانوان و خانواده استانداری به اهمیت در نظر گرفتن اشتغال بانوان اشاره کرد و گفت: میتوانیم تعامل گسترده ای با جهاد کشاورزی در خصوص بکار گیری بانوان در قالب طرحها و پروژه ها داشته باشیم.
مهندس هدایتی مدیر امور دام معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان به عملکرد این واحد در سال گذشته اشاره و به تشریح برنامه های ایین مجموعه در سال جاری پرداخت.وی گفت:خراسان رضوی با دارا بودن مقام اول تولید گوشت قرمز در کشور در صدد ارتقا جاییگاه دام و زاد و ولد آن در استان میباشد.وی اظهار داشت اولویت های ما ارتقا وضع موجود و اصلاح و پرورش دام بومی و استفاده از ورژن های جدید خارجی میباشد.
مدیر امور دام سازمان گفت: برنامه های ما پروژه توسعه واحد های بزرگ پروار بندی،مکانیزه کردن سیستم  تولید،پروژه آموزش بهره بردارانو تشکیل کمیته تخصصی با حضور دانشگاه و مرکز تحقیقات و اداره کل امور عشاایر و اتحادیه ها میباشد.
در ادامه این نشست مدیر صنایع کشاورزی سازمان با اشاره به رقم صدور پروانه ها در استان گفت: 772 پروانه در شهرستانهای استان صادر گردیده است.صدور این پپروانه ها باعث اشتغال 13 هزار نفر گردیده است.
اسماعیل نامنی افزود: با جذب 217 هزار تن مواد خام در حوزه های مختلف از جمله بسته بندی خشکبار و محصولات زراعی و باغی و دامی زمینه اشتغال 917 نفر در سال زراعی جاری فراهم آمده است.
 


منبع : خبرنگار:عماری
تعداد بازدیدها : ۱۴۳
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید