برگزاری دوره آموزش آشنایی باکاداستر اراضی کشاورزی در خراسان رضوی
۱۳۹۶/۰۴/۲۴

برگزاری دوره آموزش آشنایی باکاداستر اراضی کشاورزی در خراسان رضوی

دومین دوره آموزش آشنایی با کاداستر کشاورزی ویژه روسای ادارت مهندسی و حدنگاری اراضی مدیریت های اموراراضی کشور با حضور مدیر کل دفتر کاداستر سازمان امور ارضی کشور ، معاون ساماندهی واگذاری اراضی کشور همچنین معاون ثبت اسناد کشور و روسای ادارات مهندسی و حدنگاری مدیریت های اراضی کشور از روز شنبه ۲۴تیر ماه درمرکزآموزش و تحقیقات کشاورزی خراسان رضوی آغاز گردید.

مدیر کل دفتر کاداستر سازمان امور ارضی کشور درابتدای برگزاری این جلسه گفت: قانون جامع حد نگاری در بهمن 93 از طرف مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ شده است ودستگاهها و سازمانهای مختلف نیزازجمله وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ثبت اسنادکشورمامور به انجام آن هستند که در وزارت جهاد کشاورزی سازمان امور اراضی این مسئولیت را به عهده دارد.
دکتر نیازی افزود: تاکنون تمام اقدامات در خصوص اسناد زمین کیفی بوده که شناسایی مالکیت آنها بصورت دفترچه ویا مشاع قابل تشخیص بوده است .
وی ادامه داد: کاداستردر حوزه کشاورزی دو هدف عمده را پیگیری می کندمکانی کردن مالکیت افراد , بهره برداران و دولت که به صدور سند برای اراضی مذکور ختم می شود.
وی بیان کرد: تعیین مالکیت افرادبا تعیین حدود , ثغور و مساحت مالکیت با نقشه های یک دوهزارم و شناسایی بهره بردار و ارائه کد یونیک (شناسایی اشتغال بهره برداران حوزه کشاورزی)، دوهدف عمده کاداسترکشاورزی می باشد.
مدیر کل دفتر کاداستر سازمان امور ارضی کشور اشاره نمود:  از پیامد وبرکات این طرح اینست که بسیاری از مشکلات و دعاوی مردم با مردم و نیز دولت با مردم مشخص و حل میشود و طبعا از پرونده های قوه قضاییه در این خصوص کاسته می شود.
دکتر نیازی خاطر نشان کرد: دولت  موظف است تا پایان برنامه ششم این طرح را در کل اراضی کشور اجرایی نماید و ما امیدواریم منابع مالی در اختیاراجرای طرح کا داستر  قرار بگیرد تا آن را به سرعت انجام دهیم.
مهندس سعادت علی نیا مدیر امور اراضی استان نیز در این مراسم گفت: در خراسان رضوی اولین طرح در این خصوص در سطح هفتاد هزار هکتار در شهرستانها مشهد وچناران در حال انجام است و ما امیدواریم انشاالله بزودی به نتیجه مطلوب  مورد نظر برسیم.
 
 


منبع : خبرنگار:استاد
تعداد بازدیدها : ۱۱۶
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید