برگزاری جلسه طرح دهستانهای آباد خراسان رضوی
۱۳۹۶/۰۸/۱۶

برگزاری جلسه طرح دهستانهای آباد خراسان رضوی

جلسه طرح دهستانهای آباد با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی،فرمانده قرار گاه پیشرفت و آبادانی ، مدیر ترویج کشاورزی ،مدیران و مسئولین ترویج جهاد شهرستانهای اجرای طرح، نمایندگان منابع طبیعی و آب وخاک ، روز یکشنبه ۱۴ آبان در محل اتاق جلسات برگزار شد.

فرمانده  قرار گاه پیشرفت و آبادانی بسیج خراسان رضوی دراین جلسه اظهار داشت: اجرای طرحهای منابع طبیعی و آبخیزداری یکی از اقدامات اساسی در حفظ منابع آبی است که خود مقدمه ای برای اشتغال در بخش کشاورزی است  و اهداف این قراگاه براین بخش متمرکز شده است.  
سرهنگ روحانی گفت: هدف قرارگاه پیشرفت وآبادانی اینست که توانایی های مردمی را بکار گیرد تا زمینه برای مردم فراهم شود ، چون عزم و همت مردم جلوتر از این برنامه هاست. 
جانشین فرمانده  قرار گاه پیشرفت و ابادانی بسیج خراسان رضوی نیز در این جلسه بیان کرد: در طرح دهستانهای آباد 87 پروزه با اعتبار 12 میلیارد تومان تعریف شده است که 50 درصد آن را این قرار گاه بصورت نقد تامین می کند و مابقی مربوط به دستگاهها و همکاری مردمی است.
سرهنگ واحدی افزود: اولویت کار قراگاه پیشرفت و آبادانی موضوعاتی مانند ارتباطات (جاده) ، آب و خاک ،قنوات ، بند های خاکی ،آبخیز داری و مباحث فرهنگی و تعلیم و تربیت است.  
وی اعتبارات منابع طبیعی را 2 میلیارد و 400 میلیون تومان عنوان نمود.  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی هم در این جلسه گفت: مهمترین موضوع تشویق مردم برای انجام کار و مشارکت در کارهاست و  ما در جاهایی می توانیم کار انجام دهیم که که مردم شوق و ذوق داشته باشند و تنها  با تزریق پول و اجرای خیلی از پروژه ها نمی توان سرنوشتها را تغییر داد. 
مجتبی مزروعی افزود: بنا بر این  مدیران مدیران جهاد کشاورزی  شهرستانها این اعتبارات را باید در جایی بکار گیرند که این اشتیاق و علاقه وجود داشته باشد. 
وی ادامه داد: پروژه های اجرایی باید مکمل هم باشند  تا نتیجه آن اثر بخش بوده و آثار مثبت آن دیده و لمس شود.
 وی تاکید کرد: باید با اجرای طرحهای آبخیز دار ی و یا تغذیه قنوات به قسمتهای بالادست توجه کرد درغیر این صورت  سرمایه گذاری در پایین دست با مخاطرات همراه خواهد بود.  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی اظهار داشت: در طرحهای آبخیز داری باید بند های کوچک و پشت سر هم ذخیره آب احداث شده تاکارتثبیت کف رودخانه انجام شود که سرعت آب کم شوه و زمینه نفوذ آب فراهم شود.
مجتبی مزروعی ابراز امید واری نمود که بخشی از پروژه های طر ح دهستان آباد تا دهه فجر امسال آماده شده تا هم مردم تشویق شده و هم دستگاههای تامین کننده اعتبار در این امر مشارکت کنند.
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۵۰
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید