هشدار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی به کشاورزان
۱۳۹۶/۰۸/۲۱

هشدار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی به کشاورزان

با ورود سیستم سرد و مرطوب از امروز یکشنبه ۲۱ آبانماه به استان خراسان رضوی پیش بینی می گردد که ضمن کاهش دمای محسوس با بارشهای رگباری همراه با باد شدید در استان،مواجه گردیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در این خصوص اظهار داشت:  با پایداری هوای سرد تا پایان هفته جاری در نواحی سردسیر و کوهستانی، دمای حداقل شبانه به صفر خواهد رسید
مجتبی مزروعی افزود:  باغداران و کشاورزان محترم خصوصا در مناطق شمالی و سردسیر و کوهستانی استان با وقوع سرما تا پایان هفته نسبت به جمع آوری باقیمانده محصولات باغی و زراعی تسریع و نسبت به حمل به انبار ها و مکانهای مسقف اقدام لازم به عمل آورند.
وی ادامه داد:  واحد های گلخانه ای و واحد های مرغداری و دام در خصوص تنظیم در جه حرارت واحد خود با بستن منافذ و تمهیدات لازم، در خصوص تجهیزات حرارتی واحد تولیدی اقدام لازم بعمل آورند.
وی گفت:  دامداران محترم و عشایر عزیز با توجه به بارندگی های رگباری و سیلابی همراه با باد شدید، از تردد احشام در مسیلها خودداری بعمل آورند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی عنوان کرد:  زعفران کاران عزیز در مناطق سردسیری هرچه زودتر نسبت به براداشت گل از مزارع اقدام کنند، همچنین نسبت به آبیاری همراه با استفاده از 10 تا 20 تن کود دامی در هکتار مبادرت ورزند.
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۲
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید