برگزاری جلسه نشست خبری رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
۱۳۹۶/۱۲/۱۵

برگزاری جلسه نشست خبری رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی

جلسه نشست خبری رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با رسانه های گروهی عصر روز دوشنبه چهاردهم اسفند ماه در محل اتاق جلسات برگزار شد .
در این جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی طی سخنانی اظهار داشت: در سطح شهر مشهد، شهرستان و دهستان‌های خراسان رضوی مرغ منجمد، تخم مرغ، برنج، پرتقال و سیب برای شب عید توزیع می‌شود.
مجتبی مزروعی افزود: با برنامه‌ریزی و هماهنگی انجام شده امسال کار توزیع میوه شب عید انجام می‌شود و به اندازه کافی برای مردم خراسان رضوی تهیه و ذخیره‌سازی شده است.
وی ادامه داد: در این راستا سه هزار و 431 تن پرتقال و هزار و 1250 تن سیب ذخیره شده که از 20 تا 25 اسفند ماه بر اساس تصمیم گیری کمیته تنظیم بازار استان توزیع خواهد شدو قیمت میوه شب عید براساس نرخی که کمیته نرخ‌گذاری مصوب کند توزیع می‌شود.
وی بیان کرد: درجهت اجرای طرح تنظیم بازار در آستانه عید نوروز، توزیع بیش از پنج هزار تن برنج در نمایشگاه بهاره مشهد آغاز شده و در سایر شهرستانها نیز از طریق فروشگاه ها و شرکت های تعاونی عرضه می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: برنج هندی در دو نوع و با قیمت‌های 2 هزار و 600 تومان و 5 هزار و 600 تومان و همچنین برنج تایلندی هومالی با قیمت 3 هزار و 600 تومان در سطح استان عرضه می‌شود.
مجتبی مزروعی اضافه کرد: با هماهنگی‌های انجام شده مرغ با قیمت 6 هزار و 200 در مشهد و 6 هزار و 300 در سایر شهرستان‌های استان برای شب عید به دست مصرف‌کننده‌ می‌رسد و تخم مرغ با قیمت 5 هزار و 800 تا 6 هزار تومان توزیع می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه: امسال 30 درصد تولید زعفران این استان به صورت حمایتی به قیمت بیشتر از بازار توسط دولت خریداری شده است و زعفران به بورس راه پیدا کرده است، ادامه داد: تاکنون 1200 میلیارد ریال وجوه خرید زعفران به تولید کنندگان و کشاورزان پرداخت شده و 300 میلیارد ریال دیگر تا پایان امسال پرداخت می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مهمترین برنامه‌های سال ۹۷ سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در مباحثی همچون توسعه صنایع تبدیلی، رشد بی‌واسطه تولید، صادرات و بازرگانی، تامین مستقیم نهاده‌ها، اعطای تسهیلات ویژه به کارخانه‌داران با نرخ ۵ درصد، توسعه کشتارگاه‌های و بهره‌برداری از کشتارگاه‌های نیشابور، تربت حیدریه و تربت جام، افزایش کشتارگاه‌های مرغ، توسعه سردخانه‌ها و رشد گیاهان دارویی خواهد بود.


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۹
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید