برگزاری چهارمین جلسه ستاد سن گندم جهاد کشاورزی مشهد
۱۳۹۷/۰۱/۲۱

برگزاری چهارمین جلسه ستاد سن گندم جهاد کشاورزی مشهد

چهارمین جلسه ستاد سن گندم جهاد کشاورزی مشهد با حضور سرپرست مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ، مدیر جهاد کشاورزی مشهد و کارشناسان این مدیریت در محل سالن جلسات این مدیریت برگزارشد .

در این جلسه مدیر جهاد کشاورزی مشهد طی سخنانی اظهار داشت: سال گذشته باهمت همکاران مدیریت در حوزه مبارزه با سن گندم و آفات و بیماریها فعالیتهای گسترده ای در حد شئون مدیریت انجام شد.
 دکتر عباسپور افزود: نبود امکانات در مدیریت جهاد کشاورزی مشهد امسال محسوس تر از سال گذشته است و بخاطر تمام شدن عمر مفید خودروها  ، یک وسیله نقلیه از هر مرکز ما حذف شده و عملا امسال در هر مرکز یک خودرو در اختیار داریم .
وی گفت : گستردگی کار در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستانها زیاد است و 880 کار برای ما تعریف شده که 30 تا 40 تای آن مربوط به حفظ نباتات است و بدلیل نبود امکانات و ابزار لازم و میانگین سنی  بالای همکاران(24 سال) با مشکلات زیادی مواجه ایم.
مدیر جهاد کشاورزی مشهد ادامه داد: امسال بدلیل نزولات آسمانی کم و نبود زمستان، گستردگی سن گندم زیاد است و  علیرغم اینکه شبکه های مراقبت ما طبق معمول فعال  بود ه و در حال رصد این آفت هستند ما از نظر امکانات و نیروی انسانی در تنگنا هستیم و خواهان کمک از بخش خصوصی (نظام مهندسی) در این زمینه هستیم.
سرپرست مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی نیز در این خصوص بیان کرد: مدیریت جهاد کشاورزی مشهد سال گذشته با وجود عرصه گسترده و مشکلات موجود با تلاش همکارانی که در صف مقدم مبارزه با سن بودند توانست به عدد سن زدگی 57 صدم درصد دست پیدا کند که موضوع مهمی است.
خانم مهندس حلاج نیا افزود: امسال با شرایط خاصی که داریم بدلیل بارندگی کم ، و نبودن زمستان رشد گندم ضعیف است و نرم بالایی از آفت مشاهده می شود و از طرفی جایگاه حساس و مرکزیت شهرستان مشهد باعث می شود که مانند ستاد استان ، الگوی سایر شهرستانها باشد.
وی تاکید کرد : طی سالهای گذشته  بخشهای فنی   درکار دیده نشده اند و  اگر این بخشها  ابزار لازم را نداشته باشد نمی توانند رسالت خود را انجام دهند  ، حفظ نباتات و دامپزشکی جزو ارگانهای حاکمیتی هستند.
سرپرست مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: اگرما  به موقع  نتوانیم فعالیتهای خود راانجام داده و به کشاورزان اطلاع رسانی کنیم واگر به موقع نتوانیم اماکن زمستان گذران و تابستان گذران  سن را رصد کرده و با آن مبارزه کنیم ، نمی توانیم محصول خود را حفظ کنیم.
 
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۷۹
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید