معاون بهبود تولیدات گیاهی  سازمان جهاد کشاورزی  خراسان رضوی  خبر داد: مبارزه با سن مادری گندم در سطح ۶۱ هزار هکتار
۱۳۹۷/۰۲/۲۳

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خبر داد: مبارزه با سن مادری گندم در سطح ۶۱ هزار هکتار

جلسه کمیته پایش و پیش آگاهی آفات بیماریها و علف های هرز مزارع گندم استان خراسان رضوی با حضور کارشناسان ، مسئولین اجرایی و همچنین گندم کاران خبره استان برگزار گردید.

معاون بهبود تولیدات گیاهی  سازمان جهاد کشاورزی  خراسان رضوی هدف از برگزاری این جلسه را  بررسی صریح  و شفاف شرائط و پیش بینی ها و ارائه راهکارهایی لازم  در خصوص مبارزه با آفات کشاورزی عنوان کرد و گفت  : دانش و آگاهی و اطلاعات ما مخصوصا در حوزه آب  وهوا و اقلیم و همچنین دانش فنی و تخصصی باید همواره به روز باشد تا بتوانیم با اطلاع رسانی کامل و صحیح به کشاورزان ،  اعتماد آنان را جلب نماییم.
نجفقلی صالحی افزود:  : مرکز تحقیقات کشاورزی ، دانشگاه و بخش اجرایی همه  باید در در راستا ی خدمت به کشاورزی ،  به همدیگر کمک کنند.
وی ضمن اشاره به این که زمستان در سال گذشته نسبتا کم بارش و گرم بود گفت : امسال با توجه به طغیان بعضی از آفات، سال بسیار خاصی می باشد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون مبارزه خوبی با آفات شده است  ادامه داد: تاکنون بیش از 61 هزار هکتار مبارزه با سن مادری گندم  ، بیش از 85 هزار هکتار مبارزه با شته ، حدود 12 هزار هکتار مبارزه با  علف هرز  وبیش از 1250 هکتار  باسایر بیماریها درحوزه  کشاورزی انجام  شده است .
معاون بهبود تولیدات گیاهی  سازمان جهاد کشاورزی  خراسان رضوی همچنین به مبارزه با ملخ در سطح  5 هزار  هکتار با ملخ در مزارع سرخس اشاره کرد و ادامه داد:  :خوشبختانه   با اقدام خوب و سریع ما در مبارزه با این آفت، از اشاعه این آفات به دیگر نقاط  استان جلوگیری شد.
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۵
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید