۹۰ درصد از اراضی کشور خرده مالکی هستند
۱۳۹۷/۰۲/۲۵

۹۰ درصد از اراضی کشور خرده مالکی هستند

معاون حفظ و کاربری و یکپارچگی سازمان امور اراضی کشور در گردهمایی کارگروه استانی اجرای دستورالعمل قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و ایجاد قطعات مناسب فنی و اقتصادی با بیان این مطلب گفت:اراضی کشاورزی ما از خرده مالکی رنج میبرد و بهره وری های لازم را در بخش ندارد.

مهندس فرید صیدی نژاد اظهار داشت:یکپارچگی اراضی در کاهش هزینه و افزایش بهره وری تاثیر بسزایی دارد و دولت نیز برای جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی،  بر مبنای مشوق هایی که به کشاورزان ارائه می شود، در راستای تشویق کشاورزان به یکپارچه سازی اراضی گام بر می دارد.
صیدی نژاد، بیمه محصولات کشاورزی و تخفیف آب بها را از مشوق های دولت خواند و گفت:با ارائه این تسهیلات به کشاورزان و حرکت به سمت یکپارچه سازی اراضی می توان به سوی افزایش بهره وری گام برداشت.
در این نشست رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به اقدامات مثبت و متعدد دولت تدبیر و امید در بخش کشاورزی گفت:حفظ کاربری و پیشگیری از تغییر کاربری اراضی یکی از اقدامات اساسی وزارت بوده است.
مزروعی افزود:اکثر اراضی بخش کشاورزی قولنامه ای است و این آسیب جدی به بخش کشاورزی وارد میکند.وی گفت: علاوه بر مستندات قانون تجمیع اراضی محوریت کشاورزی در استان آب است و باید مد نظر قرار گیرد.
در ابتدای این نشست مدیر کل یکپارچه سازی و بهره وری اراضی کشاورزی طی سخنانی به تشریح آیین نامه اجرایی دستور العمل ماده 12 پرداخت.
در ادامه اعضای کارگروه به ارائه نقطه نظرات و چالشهای پیش روی این آیین نامه پرداختند.
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۴
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید