نشست خبری خبری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طرقبه شاندیز با اصحاب رسانه
۱۳۹۷/۰۷/۱۷

نشست خبری خبری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طرقبه شاندیز با اصحاب رسانه

مهندس نادری مدیر جهادکشاورزی طرقبه شاندیز در روزدوشنبه ۱۶ مهرماه ۹۷ با خبرنگاران محلی شهرستان به تشریح فعالیتهای بخش کشاورزی شهرستان پرداخت.

مدیر جهادکشاورزی طرقبه شاندیز گفت: ما بعنوان خط مقدم تولید بایستی بیشتر تلاش کنیم و در این رابطه از همه دستگاه‌ها و مراکز دولتی و غیردولتی و به ویژه اصحاب رسانه تقاضای همکاری داریم.
مهندس نادری با بیان اینکه قانون عادلانه توزیع آب در سال های گذشته تدوین شده و نیاز به اصلاحات جدید دارد، افزود: نیاز اولیه بخش کشاورزی تامین آب است و به جهت اهمیت این بخش درخصوص تامین غذای جامعه و اشتغالزایی قابل توجه، لذا بایستی عنایت و حمایت بیشتری صورت گیرد.
وی افزود: اکثر زارعین و باغداران این شهرستان به صورت خرده مالک هستند و لذا از اعتبارات بلاعوض آبیاری تحت فشار نمیتوانند استفاده کنند و بدین لحاظ از کشاورزان عزیز تقاضا داریم که در قالب تشکیل تعاونی و ایجاد طرح های تجمیع، بیایند و از این اعتبارات و امکانات دولتی بهره‌مند شود. ضمن اینکه از مدیران بالادستی نیز تقاضا داریم که به کشاورزان خرده پا هم از این گونه اعتبارات حمایتی، حداقل به صورت محدود اعطا نمایند.
مهندس نادری تصریح کرد: این شهرستان بعنوان قطب گردشگری و توریستی مطرح است، ولی بایستی این را درنظر داشته باشیم که وجود فضای سبز و باغات و چشم اندازهای کشاورزی باعث گردیده توریست و گردشگر به اینجا سفر کنند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان در خصوص مشکلات تغییر کاربری اراضی و ویلاسازی های غیرمجاز در منطقه نیز تصریح کرد: لازمست همه مردم ناظر باشند و هرگونه تخلف در تغییر کاربریها را به سامانه ۱۳۱ اطلاع بدهند، چراکه حجم نیروی انسانی و امکانات ما در شهرستان بسیار کم و محدود است و لذا حضور و مشارکت همه مردم در این خصوص کاملا ضروری احساس می‌شود.
در پایان خانم مهندس حمیدی رابط نمایندگی سازمان نظام مهندسی کشاورزی شهرستان طرقبه شاندیز اعلام نمود: کلیه مجوزهای بخش کشاورزی از طریق سامانه پنجره این سازمان انجام می گیرد و ما به سرعت آماده راه‌اندازی و پاسخگویی جهت اجرای طرح های کشاورزی هستیم.
وی افزود: در زمینه توسعه سیستمهای گلخانه‌ای که هم تولید قابل توجهی داشته و هم صرفه‌جویی در مصرف آب را بدنبال دارد و همچنین در زمینه ایجاد مراکز فرآوری و عمل آوری محصولات کشاورزی مثل توت خشک و یا خشکبار میوه های باغی که این منطقه قطب تولید این محصولات است، آماده ارائه خدمات و حمایتهای ویژه برای علاقمندان و سرمایه گذاران بخش هستیم.
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۳
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید