رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: باید به تناسب استفاده از منابع آب و خاک برای تولید کشاورزی ، سرمایه گذاری لازم در بخش صوررت گیرد
۱۳۹۷/۰۹/۱۵

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: باید به تناسب استفاده از منابع آب و خاک برای تولید کشاورزی ، سرمایه گذاری لازم در بخش صوررت گیرد

هفتمین همایش ملی روز جهانی خاک در خراسان رضوی با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ، معاون ادره کل محیط زیست ، مدیر کل منابع طبیعی ، ،استادان برجسته، دانشجویان و فعالان حفاظت خاک و محیط زیست ، روز چهارشنبه چهاردهم آذر ماه در محل دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در این همایش رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی طی سخنانی اظهار د اشت: ما در چند دهه اخیر با استفاده تکنولوژی های بدست آمده در حق طبیعت ظلم کردیم،معلم ما طبیعت است بنابر این باید شرایط سازگاری خود را با طبیعت فراهم کنیم .
مجتبی مزروعی افزود: اگر در دهه های اخیر به بحث حفاظت خاک توجه می کردیم امروزه با مشکلاتی مانند کمبود آب  و افت منابع آبی روبرو نبودیم  ضمن اینکه خشکی و کم آبی جزو جغرافیای طبیعت ماست.
 وی گفت:   حفظ منابع آب و خاک ابزار اصلی برای تامین امنیت غذایی و سلامت وپیشرفت و توسعه جامعه است و در این راستا باید از خرد شدن اراضی ، آبیاری با آبهای بی کیفیت و کشتهای متوالی پرهیز کنیم.
وی  با اشاره به اینکه در آمد ما از بخش کشاورزی 15 هزار میلیارد تومان است خاطر نشان کرد: باید به تناسب استفاده از منابع آب و خاک برای تولید کشاورزی ، سرمایه گذاری لازم در بخش صوررت گیرد  .
سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: بخش کشاورزی  ظر فیت سرمایه گذاری  بیشتر را دارد و با همین منابع آب و خاک نه تنها  می توان  غذای جامعه را تامین  بلکه اقتصاد استان و کشور را توسعه داد مشروط بر اینکه از علم روز و تکنولوژی و سرمایه هایی که در اختیار داریم استفاده کنیم.
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۸
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید