پیش بینی خرید ۵۰۰ هزار تن گندم در خراسان رضوی
۱۳۹۶/۰۳/۲۴

پیش بینی خرید ۵۰۰ هزار تن گندم در خراسان رضوی

مصاحبه رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با گروه خبری سیما ی مرکز مشهد روز ۲۳ خرداد ماه در محل دفتر ریاست برگزار شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در این مصاحبه طی سخنانی  اظهار داشت: در سال جاری برداشت گندم در شهرهای جنوبی آغاز شده و تاکنون 68 هزار تن گندم  توسط عاملین خرید (سازمان تعاون و شرکت غله) خریداری شده است.
مجتبی مزروعی افزود: در بحث خرید جو با توجه به قیمت خوبی که جو  در بازار( بین 950 تا900 تومان ) داشته است ،کشاورزان عمدتا محصول جو را بین خودشان خرید و فروش می کنند.
وی ادامه داد: تا آلان حدود 18 هزار تن جو تحویل مراکز سازمان تعاون روستایی شده که بخشی از آن در بورس عرضه شده است.
وی گفت: پیش بینی می شود که امسال بتوانیم بالغ بر 500 هزار تن گندم خریداری کنیم که در این خصوص به بیش از 600 میلیارد تومان  اعتبار نیاز می باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد : علاوه بر خرید گندم و جو تاکنون  یکهزارو و 600 تن کلزا بطور نقدی خریداری شده که مربوط به  شهرهای مرکزی و جنوبی است .
مجتبی مزروعی در بخش دیکری از این مصاحبه عنوان کرد :اعتباراتی که دولت محترم در بخش آب کشاورزی اختصاص داده ، بی نظیر و قابل تشکر است .
این مقام مسئول اضافه کرد: در این راستا در سال جاری اعتبار اجرای سامانه های نوین آبیاری بالغ بر 180 میلیارد تومان است که امید می رود با این اعتبار بیش از 30 هزارهکتار از اراضی کشاورزی
زیر پوشش سامانه های آبیاری  تحت فشار قرار گیرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خاطر نشان کرد:علاوه  براین با توجه به قول رئیس جمهور محترم مبنی بر اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار به" اجرای شبکه های انتقال آب و انتقال آب بالوله" امسال مبلغ 50 میلیارد تومان در فاز اول به استان ابلاغ شده  و امید می رود 2 هزار کیلومتر شبکه انتقال آب در استان اجراشود.
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۴۸
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید