رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: تمام تلاش ما اینست که  قیمت اعلام شده زعفران در بازارهای داخلی و خارجی  ونیز در بورس جهانی حفظ شود
۱۳۹۶/۰۹/۰۴

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: تمام تلاش ما اینست که قیمت اعلام شده زعفران در بازارهای داخلی و خارجی ونیز در بورس جهانی حفظ شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از دو مرکز خرید تضمینی زعفران سازمان تعاون روستایی ونیز یک شرکت مباشر در این طرح ، در شهرستان تربت حیدریه ، بازدید نمود .

مجتبی مزروعی در حاشیه این بازدید  در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت : ما به لحاظ حمایت از تولید کننده و نیز رعایت از قیمت کف بازار وهمچنین حمایت از بخش بازرگانی ، اقدام به طرح  خرید زعفران نموده ایم .
وی افزود:  تاکنون ما 8 مرکز خرید را  دراستان  جهت تسهیل روند کارخرید زعفران، برای تولید کنندگان در استان، ایجاد نموده ایم  وتا چند روز آینده  چند مرکزخرید ، در چند شهر دیگر افتتاح می شود.  
وی   گفت :  40 درصد از وجه زعفران  کشاورزان بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایش که عمدتا 48 ساعت است ،پرداخت  خواهد شد  و در این راستا  تا کنون کسانی که تا 20آبان زعفران تحویل داده اند تا 70 درصد وجه آن پرداخت شده است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی  بیان کرد: اعتبار طرح خرید حمایتی زعفران  به اندازه کافی تامین شده است و تا زمانی که تولید کنندگان , زعفران تحویل مراکز یاد شده بدهند، طرح ادامه خواهد داشت.
مجتبی  مزروعی افزود :علیرغم کاهش 30 درصدی تولید زعفران که در اثر تابستان بسیار گرم , سرمای شدیدآذرماه ، پراکنش نامناسب بارندگی ها و نیز کاهش بارندگی در سال گذشته،  بوجود آمد، تاکنون تولید کنندگان  استقبال بسیار خوبی  از این طرح  داشته اند.
 این مقام مسئول   با اشاره به این که  تمام تلاش ما اینست که  قیمت اعلام شده  در بازارهای داخلی و خارجی  ونیز در بورس جهانی ، حفظ شود گفت:  به شرط رعایت قیمت کف بازار که تعیین  کرده ایم ، سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی  با "بازرگانان و بخش صادارات " برای حضور بهتر در بازارهای جهانی، همکاری  خواهد کرد.
 
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۵۵
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید