رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: تمرکز سازمانی ما بربخش بازرگانی ، حمایت از تشکلها و صنایع تبدیلی است
۱۳۹۷/۰۱/۱۵

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: تمرکز سازمانی ما بربخش بازرگانی ، حمایت از تشکلها و صنایع تبدیلی است

دیدار نوروزی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با همکاران صبح روز سه شنبه چهارد هم فروردین ماه با حضور معاونین و مدیران سازمان ومدیران کل ادارات وابسته در محل نماز خانه برگزار شد.

در این جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی طی سخنانی ضمن تشکر از زحمات سال 96 همکاران در سراسر استان اظهار  داشت: امسال باید سال نورا با افکار و رویکرد نو آغاز و ذهن وروش خودمان را نوکنیم و روشهای قبلی را مرور و بروز کنیم و افکارخودمان را با افکار روز مطابقت دهیم.
مجتبی مزروعی افزود:  اگر بخواهیم امسال نسبت به سال 96 موفقتر باشیم باید انسانهای توسعه یافته تری نسبت به سال 96 باشیم ودر روشهای کاری و مدیریتی ،  تغییراتی را ایجاد کنیم .
وی ادامه داد: مدیران زیرمجموعه سازمان باید برنامه های فنی و ساماندهی و نیروی انسانی را با سبک و سیاق و سیستمی بر مجموعه حاکم کنند که این سیستم منجر به رشد انسانهاشود .
وی اضافه کرد: برای حاکم شدن یک مدیریت علمی در مجموعه باید کاری کنیم که انسانها در قالب پیشرفت وکار قرار گرفته و عمل همکاران قابلیت ارزیابی داشته باشدبطوریکه در پایان هفته و ماه و سال بتوان به آن نمره داد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی یکی از مهمترین افتخارات سازمان را در سال 96 فعالیتهای آب و خاک و اجرای طرحهای آبیاری تحت فشارو کم فشارو انتقال آب با لوله  بیان کردکه اثر بسیار خوبی برافزایش بهره وری و کاهش ضایعات داشته است.
مجتبی مزروعی گفت: علاوه برآن  در سال 96 در جذب سرمایه ها زحمات خوبی کشیده شده است بطوریکه جذب منابع بانکی 15 در صد بوده که 2 برابر میانگین کشوری (7.9)بوده است.
وی افزود: در بخش آموزش جهش خوبی در سطح استان ایجاد شده که که امیدواریم این آموزشها برای مدیران محترم و همکاران اثر گذار باشد و در زندگی و کارشان نمود داشته باشد و آثارش بروز پیداکند.
وی عنوان کرد: بحث بازرگانی برای بخش کشاورزی مهم  است  ودر این زمینه عمده از کار به سازمان تعاون روستایی برمی گردد، وظیفه تشکلها بازرگانی است نه توزیع نهاده ، تولید کننده نباید برای فروش محصول خود دغدغه داشته باشدو برای حمایت از بازرگانی باید به صنایع تبدیلی توجه کنیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت : اگر میخواهیم به دامدار کمک کنیم در اکثر نقاط استان باید کشتارگاه صنعتی داشته باشیم و بجای انتقال دام زنده گوشت را منتقل کنیم تا از افت وزن کمتری داشته باشد .
مجتبی مزروعی تاکید کرد :در سال 97 محور حرکت ما برمبنای بهره وری از آب است و تمرکز سازمانی ما بربخش بازرگانی ، حمایت از تشکلها و صنایع تبدیلی است ضمن اینکه به کشتهای گلخانه ای ، توسعه آبیاری تحت فشار ، کشت حفاظتی و توسعه و تکثیر نهال توجه داریم.
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۷
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید