مراسم بهره برداری از پروژه های بخش کشاورزی خراسان رضوی بصورت ویدیو کنفرانس با حضور رییس جمهور ووزیر جهاد کشاورزی
۱۳۹۷/۰۲/۱۷

مراسم بهره برداری از پروژه های بخش کشاورزی خراسان رضوی بصورت ویدیو کنفرانس با حضور رییس جمهور ووزیر جهاد کشاورزی

رئیس جمهور: باید دست کشاورزان و تولید کنندگان که برای تولید و خودکفایی محصولات کشاورزی کشور تلاش می کنند رابوسید.


دکتر روحانی ریاست جمهوری در مراسم افتتاح همزمان  123پروژه  بخش کشاورزی خراسان رضوی در حوزه های آب و خاک ، صنایع تبدیلی، دام و طیور، آبخیزداری  که بصورت ویدئو کنفرانس بود گفت : باید دست کشاورزان و تولید کنندگان را که  "برای تولید و خودکفایی محصولات کشاورزی کشور تلاش می کنند"  بوسید.  
وی ادامه داد: با اقدامات و نگاهی که دولت به بخش کشاورزی داشته ، کار بسیار ارزشمند و مهمی در زمینه های مختلف کشاورزی صورت گرفته است و ما  امروز شاهد  تحول بسیار خوبی در بخش کشاورزی هستیم .
محمودحجتی  وزیر جهاد کشاورزی نیز در مراسم افتتاح  
 123 پروژه  بخش کشاورزی خراسان رضوی گفت : پروژه های متعددی که  امروز در بخش کشاورزی  به بهره برداری می رسد نقش موثری در رشد وتوسعه اقتصادی و کشاورزی این استان دارد.
وزیر جهادکشاورزی همچنین به اهمیت موضوع  فرآوری و ایجاد زنجیره تولید  محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت : راهکار اصولی ما برای جلوگیری از  خام فروشی ، کاهش ضایعات ، ایجاد اشتغال پایدارو کاهش واسطه ها ، ایجاد زنجیره تولید از مزرعه تا بازار است.
وی ادامه داد : در این صورت ضمن ایجاد ارزش افزوده برای محصولات کشاورزی و تولیدی ، شاهد قیمت پایین برای مصرف کنندگان نیز خواهیم بود.
مجتبی مزروعی رئیس سازمان جهاد کشاورزی  نیز در این مراسم گفت : رویکرد دولت تدبیر و امید به بخش کشاورزی و کانون توسعه کشور کم سابقه و حتی بی سابقه  بوده است .
وی با اشاره به موفقیتهای جهاد کشاورزی خراسان رضوی در زیربخشهای مختلف  کشاورزی  ادامه داد: در حوزه آب وخاک در دولت  تدبیر وامید 80هزار هکتار سامانه های نوین آبیاری اجرا و یا  در حال اجرا است  که 56 هزار هکتارآن تاکنون اجرا شده است .
رئیس سازمان جهاد کشاورزی  همچنین به ارائه 300 میلیارد تومان تسهیلات ویژه مکانیزاسیون کشاورزی به تولید کنندگان و کشاورزان اشاره کرد و گفت: ما امروز شاهد یک تحول و رشد بسیار خوب  در این بخش در استان هستیم.
 مجتبی مزروعی همچنین  به توزیع  600 هزارتن نهاده های کشاورزی یارانه دارو مدت دار بین بهره برداران   اشاره  کرد .
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۰
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید