هر کشاورز و دامدار باید از ماشین آلات مناسب  برخوردار باشد
۱۳۹۷/۰۵/۲۸

هر کشاورز و دامدار باید از ماشین آلات مناسب برخوردار باشد

نمایشگاه تخصصی و صنایع وابسته کشاورزی با حضور ۱۲۰ شرکت و در وسعت بیش از ۴۰۰۰ متر در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سبزوار افتتاح گردید.

در ادامه برگزاری سالانه نمایشگاههای تخصصی مکانیزاسیون کشاورزی در شهرستانهای استان خراسان رضوی و با حضورمهندس مزروعی رئیس سازمان جهاد کشاورزی ، مدیران ستادی ، مدیران کل وابسته ونیز دکترمقصودی نماینده شهرستان  سبزوار در مجلس شورای  اسلامی ،  فرماندار و امام جمعه شهرستان سبزوار همچنین بسیاری از مسئولین شهرستانهای سبزوار، جغتای ،جوین ،خوشاب ، داورزن و تعدادزیادی از بهره برداران ، تولید کنندگان کشاورزی وبا حضور 120 شرکت  تولید کننده ادوات کشاورزی در وسعت بیش از 4000 متر و با 140 غرفه به مدت 3 روز از 27 مرداد لغایت 30 مرداد در محل مدیریت جهاد کشاورزی سبزوار آغاز بکار کرد.
مهندس مزروعی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی  در آئین افتتاحیه  این نمایشگاه با اشاره به اینکه  امروز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و کشت های گلخانه ای  یکی از ضروریات بخش کشاورزی و تولید است گفت : کمک همه بخشهای اجرایی وقانون گذاری  برای رشدوتوسعه این بخش ضروریست .
وی ادامه داد: سرمایه گذاری در بخش کشاورزی برای سرعت گرفتن رشد و توسعه کشاورزی بسیار ضروریست وحمایت دولت برای پایداری کشاورزی در حوزه آب وخاک درسال 92 به مقدار 13 میلیارد تومان که درسال 96 به مقدار260 میلیارد تومان بوده که نشان از رشد 20برابری تسهیلات وحمایتهای دولت از بخش کشاورزی می باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی  به توسعه  کشت گلخانه ای  بعنوان یکی دیگر از ضروریات و ملزومات بهره وری بالا در حوزه کشاوری اشاره کرد و اظهارداشت: دوران کشت در فضای باز با دمای گرمای  40درجه و مصرف بالای آب گذشته است وامروز تولید محصولات ما به میزانی که ما در بحث بهره وری ازآن توقع داریم  حتما باید در یک فضای مدیریت شده  وگلخانه ای انجام گیرد تا منابع ما آسیبی نبیند.
وی ادامه : ما در سال 93در حدود 118 هکتار کشت گلخانه ای داشتیم که تاکنون به 340هکتار رسیده است و تا پایان سال نیز140 هکتار دیگر در برنامه اجرایی داریم .
مهندس مزروعی افزود : امروز برای بخش کشاورزی استان توسعه سازه های سبک  یک ضرورت است و اگر به این سمت نرویم به یک بن بست بسیار سخت که منابع ما را تهدید می کند می رسیم .
وی همچنین با اشاره به نقشه دشمنان برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی و اقتصاد کشور گفت :  دشمن بدنبال ایجاد بدبینی و اختلاف افکنی در صفوف به هم پیوسته ملت و دولت است و ما باید هوشیار باشیم وهمه دست به دست هم دهیم و با اتحاد و یکپارچگی و همدلی برای عبور از موانع و توطئه های دشمن حرکت کنیم زیرا دشمن برای ما هدیه نمی آورد.
مهندس مزروعی به کشت گیاهان داروئی اشاره کرد و گفت ما برنامه داریم  تا دریک برنامه 4 و 5 ساله کشت زیره سبز را به سند تولید و توسعه کشاورزی بیاوریم .
وی در انتها از تشکیل تیم توجه و مبارزه با تحریم ها و بحرانها در سطح وزارت خانه و نیز سازمان جهاد کشاورزی خبرداد.
مهندس مقصودی نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی  نیز دراین مراسم  با اشاره به اینکه  پایداری اقتصاد مقاومتی باید ازحوزه  کشاورزی ، دامداری و عشایر شروع شود گفت : اگر میخواهیم به خود اتکا باشیم باید درحوزه کشاورزی سرمایه گذاری بیشتری انجام دهیم و از آن حمایت کنیم زیرا بخش کشاورزی مبنا و زیربنای توسعه کشورمی باشد .
مهندس برغمدی مدیر شهرستان سبزوار نیز در ابتدای آئین افتتاحیه نمایشگاه بااشاره به تلاش سه ماهه تیم برگزاری نمایشگاه مکانیزاسیون کشاورزی و صنایع وابسته از همت همه دست اندرکاران و مسئولین شهرستان در برگزاری این نمایشگاه تشکر کرد.
 
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۵۲
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید