مسئول هیئت تجاری (کشاورزی )کشور فرانسه : کشاورزی یک عامل صلح در جهان است
۱۳۹۷/۰۷/۱۱

مسئول هیئت تجاری (کشاورزی )کشور فرانسه : کشاورزی یک عامل صلح در جهان است

جلسه مشترک هیئت تجاری (کشاورزی )فرانسه با مسئولین سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی صبح روز چهارشنبه یازدهم دیماه در محل اتاق جلسات این سازمان برگزارشد.

در این جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ضمن بیان توانمندیهای بخش کشاورزی استان طی سخنانی اظهار داشت :  22 درصد اشتغال و 15 درصد ارزش افزوده اقتصادی در این استان مربوط به بخش کشاورزی  است که حدود 9 میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می کند که 8 میلیون تن آن دامی و یک میلیون تن آن  زراعی و باغی است.
 مجتبی مزروعی افزود: خراسان رضوی یک استان صادراتی از نظر محصولات کشاورزی نظیر انار ، پسته ، انگور ، کشمش ، گیاهان دارویی و زعفران می باشد که اگر با فرانسه در این خصوص ارتباطات بیشتری داشته باشیمد، قطعا در بحث اقتصادی خواهیم توانست گامهای بلند و بزرگی برداریم .  
وی ادامه داد: خرا سان رضوی از نظر اقلیمی ظرفیت خوبی برای تولید گیاهان دارویی دارد که این خود نیازمند صنایع فرآوری مناسب است که ما حاضریم چه بصورت یکطرفه و چه بصورت مشارکتی از لحاظ تامین سرمایه  برای خرید تکنولوژی و  ماشین آلات مورد نیاز،از کشور فرانسه اقدام کنیم .
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: ما درصدد هستیم برای بهره وری بیشتر از آب 17 هزار هکتار کشت گوجه فرنگی و خیار و 35 هزار هکتار کشت جالیز را دراین استان  را به گلخانه منتقل کنیم که برای تامین بذر و کود و سم و تجهیزات گلخانه ای مورد نیاز،  در این زمینه  آماده انعقاد  قرارداد های مستقیمی ،با کشور فرانسه ایم .  
مسئول هیئت تجاری کشور فرانسه نیز در این جلسه گفت: کشاورزی یک عامل صلح در جهان است و در آینده به دلیل افزایش جمعیت جهانی و تغییرات اقلیمی ، لازم است بخش کشاورزی توسعه پیدا کند.
 وی افزود: جمع حاضر از کشور فرانسه مدیران تعاونیها هستند.، تعاونیها در دنیا خواسته های مشترک دارند و چون کشاورزان به تنهایی خواسته هایشان برآورده نمی شود باید در جمع تعاونی قرار بگیرند 
وی خاطر نشان کرد: کشاورزان با مشارکت در تعاونی اطلاعات زیادی پیدا کرده و آموزش می بینند و  درنتیجه علاوه بر اداره خانواده هایشان ، در تامین مواد غذایی کشورشان موثرند.


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۷۸
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید