رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: اجرای پدافند غیر عامل رابا استفاده از منابع و امکانات موجود مدیریت کنیم و با تکیه بر داشته هایمان خسارات احتمالی را به حد اقل برسانیم
۱۳۹۷/۰۸/۳۰

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: اجرای پدافند غیر عامل رابا استفاده از منابع و امکانات موجود مدیریت کنیم و با تکیه بر داشته هایمان خسارات احتمالی را به حد اقل برسانیم

سومین کارگروه پدافند غیرعامل با حضو رئیس سازمان جهاد کشاورزی سه شنبه۲۹ ابان در محل سالن جلسات سازمان برگزار شد..

دراین جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی   طی سخنانی اظهار داشت: بحث پدافند غیر عامل  در واقع ایمن سازی دستگاههاست و با اجرای آن می‏توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تأسیسات حیاتی،حساس و مهم نظامی، غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نمود.
مجتبی مزروعی افزود: در واقع  پدافند غیر عامل  مجموعه اقدامات غیرمسلحانه‏ ای است   که موجب افزایش بازدارندگی،کاهش آسیب پذیری ،تداوم فعالیت ‏های ضروری و ارتقاء پایداری ملی  در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن می‏ شود.
وی ادامه داد:ماباید با استفاده از منابع و امکانات موجود این امر را مدیریت کنیم و با تکیه بر داشته هایمان خسارات احتمالی را به حد اقل برسانیم.
.وی خاطر نشان کرد : در چارچوب موضوعات مربوط به پدافند غیرعامل مدیرا ن زیرمجموعه سازمان بایستی مسائل مربوط به حوزه کاری خویش را پیگیری نمایند و در شهرستانها تمام بخشهای مربوط به وزارت جهاد کشاورزی از جمله دامپزشکی ، ادارات امور دام و مسئولین پهنه هاو ... با مدیرشهرستان هماهنگ بوده و هر 15 روز یک بار جلسات را برگزارکنند و ودرشورای فنی جهاد کشاورزی شهرستانها ، مباحث پدافند غیر عامل پیگیری شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی   در همین راستا باید مواردی چون  آفات و بیماریهای گیاهی، بیماریهای دامی  ، کنترل و رصد قیمتها ، تامین نهاده های دامی ،ورود و خروج دام از شهرستانها و  میزان کشتار دام در استان بررسی و مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. 
رییس گروه طرح و اجرای اداره کل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی نیز در این جلسه ازبرگزاری  مانورهای اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی در هفته پدافند غیر عامل تمجید نمود و تشکیل کارگروههای متناظر پدافند غیر عامل در شهرستانها  را خواستار شد. 
خانم انصاری  همچنین بربرگزاری کارگا ههای آموزشی با رویکرد مسائل پدافند غیر عامل  در حوزه کشاورزی ، تاکید نمود.
 
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۹
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید